Uzak Mesafeli Satış Sözleşmesi

MADDE 1 – TARAFLAR

1.1. SATICI Ünvan: Grigrafik Adres: Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi Minareli Çavuş Mahallesi Dökümcüler Sanayi Sitesi 103. Sokak No:11/1 16220 Tel. +90 224 411 01 97 Bursa / Nilüfer E-Posta: [info@grigrafik.com]

1.2. ALICI Adı Soyadı: Adresi: Telefon: E-Posta:

MADDE 2 – KONU İşbu sözleşme, ALICI’nın SATICI’ya ait www.grigrafik.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda sipariş vermesi üzerine, ALICI’nın satın aldığı ürünlerin satışına ilişkin olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince düzenlenmiştir.

MADDE 3 – SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜNLER Ürün adı, miktarı, marka/modeli, rengi, satış bedeli, ödeme şekli, teslimat koşulları, KDV dahil edilerek aşağıda yer almaktadır.

(Ürün Adı) (Miktar) (Marka/Modeli) (Rengi) (Satış Bedeli) (Ödeme Şekli) (Teslimat Koşulları)

MADDE 4 – ÖDEME VE TESLİMAT KOŞULLARI ALICI, sipariş ettiği ürünlerin bedelini, kendisine sağlanan ödeme yöntemleri arasından seçim yaparak ödemekle yükümlüdür. Ödeme işlemi, siparişin ALICI tarafından verildiği tarih itibariyle başlar. Ürünlerin teslimatı, ALICI’nın ödeme işlemini gerçekleştirmesinin ardından en geç ………….. gün içerisinde gerçekleştirilir. Teslimat işlemleri, ALICI tarafından belirtilen adrese yapılmaktadır. Teslimat işlemi için ürünün bedelini ödemeniz yeterlidir.

MADDE 5 – CAYMA HAKKI ALICI, sözleşme konusu ürünü teslim aldığı tarihten itibaren ………… gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için, SATICI’ya faks, e-posta veya telefon yoluyla bildirimde bulunulması ve ürünlerin orijinal kutusu ve ambalajı açılmamış, kullanılmamış, zarar görmemiş olması şarttır. Bu şartlara uygun şekilde yapılacak cayma bildirimi sonrasında, SATICI ürün bedelini 14 gün içinde iade edecektir.

MADDE 6 – GARANTİ

SATICI, ürünlerin niteliği ve özellikleri ile ilgili her türlü bilgiyi ALICI’ya açık bir şekilde sunmakla yükümlüdür. Ürünlerin garanti koşulları, ürünlerin yanında yer alan garanti belgesinde belirtilmiştir. Garanti belgesi ürün ile birlikte ALICI’ya teslim edilir. Garanti belgesinde yer alan hususların yerine getirilmesi SATICI’nın sorumluluğundadır.

MADDE 7 – YETKİLİ MAHKEME İşbu sözleşmeden doğan her türlü uyuşmazlıkta İstanbul (Anadolu) Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

MADDE 8 – SÖZLEŞMENİN FESHİ Sözleşmenin herhangi bir nedenle feshi halinde, ALICI’nın SATICI’ya olan borçları, herhangi bir işlem yapılmasına gerek kalmaksızın iptal edilir. ALICI’nın ödemiş olduğu bedel, fesih tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde kendisine iade edilir.

MADDE 9 – YÜRÜRLÜK İşbu sözleşme, ALICI’nın elektronik ortamda sipariş vermesi ile birlikte yürürlüğe girer ve ALICI tarafından onaylanarak sonlandırılır.